Що таке трековий світильник

Трековий світильник це сучасний освітлювальний прилад з широкими можливостями змін і адаптації до різних вимог по освітленню приміщення. При інстальованій системі трекових світильників ви зможете легко міняти схему освітлення конкретної кімнати просто перемістивши по шинопроводу в потрібне місце трекові світильники, перенаправивши їх, або повністю помінявши.

З чого складаються трекові світильники

Шинопровід – основа системи трекових світильників. Це короб з металу чи пластику, всередині якого розміщені електропровідні шини. На цей короб кріпляться і вздовж нього можуть переміщуватися світильники.

Перехідники та допоміжні елементи кріплення забезпечують можливість з окремих одно чи двометрових шинопроводів створювати більші і розвиненіші системи шинопроводів. Найчастіше на стелі шинопроводи розміщують по центру однією лінією, або в двох паралельних. Завдяки перехідникам комбінований шинопровід може бути П-подібним, Г-подібних, Х-подібним.

Самсвітильник трековий переважно має будову спотів – компактних плафонів на рухомій ніжці. Крім того стають популярними підвісні трекові світильники, що мають традиційний плафон на проводі-підвісі. І у випадку спота, і у випадку підвісного світильники, їх обов’язковим елементом є конектор за допомогою якого трековий світильник кріпиться до шинопроводу.

Як обрати трекові світильники

Існує багато різновидів трекових світильників. Ми розглянемо їх і визначимо які є більш оптимальні для конкретних умов використання.

Шинопровід може бути змонтований на поверхню стелі (накладний монтаж), може бути вбудований в поверхню стелю так, що сам короб буде непомітним (вбудований монтаж), шинопровід також можна підвісити на тросиках (підвісний монтаж). Вбудований монтаж є найбільш естетичним, але й найдорожчім, бо потребує значної переробки стелі, можливий тільки при кпітальному ремонті приміщення. Підвісний монтаж використовується або у випадку високих стель, коли є необхідність наблизити світильники до освітлюваної поверхні, або для досягнення декоративного ефекту. Накладний монтаж є найбільш простою у виконанні і бюджетною версією.

Найчастіше шинопровід однофазний і має дві електропровідні шини (аналог проводів) – фазу і нуль. Є шинопроводи трифазні, що мають чотири шини – три фази і один нуль. На однофазному шинопроводі всі світильники будуть підключатися одночасно. Трифайзнийшинопровід дає можливість створити три окремі групи світильників, які будуть вмикатися окремо і так створювати три функціональні групи освітлення. Переваги трифазного шинопроводу очевидні, його недоліки в значно більшій ціні і збільшеній товщині коробу. Якщо три окремі контури освітлення вам потрібні, то трифазний шинопровід – ваш вибір.

Більшість шинопроводів розраховані на механічне кріплення на них світильників за допомогою зажимів-конекторів. Більш дорогі трекові системи використовують магнітні конектори, таке кріплення є малопомітнішим і трохи простішим в установці та переміщенні світильника.

Здебільшого шинопроводи напряму підключаються до електромережі 230V. В деяких преміальних системах використовуються низьковольтні шинопроводи (48V і менше). Такі системи мають додатковий драйвер (блок живлення) і потребують використання спеціалізованих низьковольтних світильників. Використання низьковольтного обладнання підвищує безпеку використання і значно підвищує ціну, тому разом з магнітним кріпленням є характерним для преміальних систем трекового освітлення.

Трекові світильники як підвісні так і у форматі спота можуть мати або вбудоване джерело світла (переважно LED модуль), або розраховані на використання змінних лампочок. Обидва варіанти мають свої переваги та недоліки. При вбудованому джерелі світла ви одразу не витрачаєтесь на придбання лампочок, ви можете придбати світильник з більш потужнім LED модулем (лампочок такої потужності просто нема), але якщо LED модуль перегорить при закінченні гарантійного терміну, вам доведеться міняти не лампочку а світильник вцілому. Колірну температуру та потужність LED модуля здебільшого неможливо поміняти. Світильники зі змінними лампочками позбавлені цих недоліків, але не можуть забезпечити такого яскраво освітлення як LED модулі (саме тому у виробничих та трогових приміщеннях переважно використовують світильники на LED модулях.

Трекові світильники в інтер’єрі

Що може світильник трековий. Світильникиможуть виконувати кілька функцій, зокрема декоративну. Це не основна функція освітлення, але трековий світильник в інтер’єрі одразу перетворюють стиль приміщення на ультрасучасний. Характерні обриси трекових каналів на стелі і різнонаправленіспоти,навіть людині далекій від дизайну, говорять про те, що інтер’єр слідує найсучаснішим трендам.

Локальне та акцентне освітлення це те, для чого від початку створювалися трекові світильники. Рухомі споти зі здатністю перенаправляти світло на потрібну робочу поверхню або елемент інтер’єру якнайкраще забезпечують створення як робочих зон так і світлових акцентів.

Основне загальне освітлення приміщення також можна забезпечити за рахунок трекових світильників. Для цього треба або яскраві споти направити на білу стелю і стіни – тоді білі поверхні розсіють і рівномірно розподілять світло, або використати підвісні чи стельові трекові світильники зі світлопроникним плафоном – так буде досягнутий той же ефект – рівномірне розсіяне світло.

Переваги трекових світильників Atmolight

Тепер трековий світильник купити можна з асортиментуAtmolight. Ми підібрали трекову систему оптимальну за збалансованим співвідношенням функціональності, якості, ціни. Ми використовуємо перевірені часом однофазні шинопроводи накладного монтажу FERON CAB1000. Наші трекові світильники мають трек конектор з механічною фіксацією та змінні лампочки. Фактично будь-який з наших світильників ви можете замовити у версії Track.

Як придбати трекові світильники Atmolight

Обрати та купити трекові світильники можна на нашому сайті Atmolight. Ви також можете купити трековий світильник один, без шинопроводу, якщо у вас вже змонтовані шинопроводисумісні з FERON CAB1000. Купити трекові світильники в Україні можна в наших дилерів чи замовивши світильники в нашого менеджера з доставкою Новою Поштою. В нашому інтренет магазині ви можете зручно замовити трекові світильники. Київ, Вінниця, Львів чи в інший населений пункт будуть доставлені придбані вами трекові світильники.