Класифікація світильників за їх конструкцією

Підвісний світильник – кріпиться до стелі на еластичному шнурі. Змінюючи довжину електричного шнура, можна регулювати висоту підвісу. Мінімальна висота люстри над підлогою повинна дозволяти пройти під нею найвищій людині.

Порада: Підвісні світильники на довгому підвісі доречні при високій стелі або при розміщенні світильника над обіднім столом чи іншою робочою поверхнею - барною стійкою, тумбою, зоною відпочинку.

Великий вибір підвісних світильників дивіться на нашому сайті Атмолайт.

Стельові свічники – кріпляться до стелі безпосередньо або за допомогою металевої ніжки різної довжини. Світильники на металевій ніжці мають ті ж особливості, що і підвісні, вони найбільш доречні для високих стель, але на відміну від підвісних їх висоту неможливо регулювати в домашніх умовах. Світильники стельові з безпосереднім кріпленням до стелі найбільш доречні в невисоких приміщеннях.

Порада: У невисоких приміщеннях не варто використовувати підвісні світильники на довгому підвісі - вони візуально занижують висоту приміщення – в таких умовах слід встановлювати підвісні світильники на мінімальному підвісі або світильники стельові.

Люстра – термін, що зазвичай позначає великий світильник під стелею. Люстрою може бути як підвісний, так і стельовий світильник. Найчастіше світильник можна вважати люстрою, якщо у нього 2 і більше плафона, і (або) 2 і більше лампи, і (або) досить великий плафон. Зазвичай люстрами не називають споти, незважаючи на те, що один світильник може мати до 7 плафонів. 

Порада: Найбільш раціонально використовувати сучасні люстри в наступних умовах: 1. в середніх та великих приміщеннях – маленький світильник просто не впорається із завданням освітлення великих приміщень. 2. В ролі основного або одного з основних елементів дизайну приміщення, який задаватиме стиль всієї локації.

Люстри-павуки – особливий тип підвісних світильників-люстр. Він складається зі стельової розетки, від якої відходять дроти-«ніжки», що закінчуються плафоном з однією лампочкою, або лампочкою без плафона в декоративному цоколі. В інтернеті ви можете побачити різні способи інсталяції люстри-павука. Візерунок, який створюють дроти на стелі, стане одним з ключових елементів дизайну приміщення, особливо якщо провід буде контрастного зі стелею чорного кольору. Якщо буде використано білий провід і ви не робитимете «провисань», а натягуватимете провід по прямій – у такій інсталяції акцент буде на плафонах і лампах, а не на проводах.

Порада: У більшості приміщень виведення електрики знаходиться по центру стелі (і без значного ремонту цього не змінити) – там же вимушено кріпиться світильник – його плафони не можуть суттєво зміститися від центру стелі. Люстри-павуки можуть нівелювати цю обставину – кожен плафон можна розмістити у довільному місці кімнати – підвішуючи окремо кожен шнур-ніжку. Таким чином, можна оптимально освітлити будь-яке приміщення. Цей тип люстри є максимально варіативним, ви можете замовити на нашому виробництві люстру з кількістю «лапок» від 1 до 16, з необхідною довжиною проводу. Всі проводи даного типу люстр поставляються в тканинному обплетенні.